Zobrazen 1. – 16. z 40 výsledků

 • Ararat Nairi 20 Y.O. 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  1 700 

  ArArAt je nejznámější a nejúspěšnější značkou brandy nejen ve své domovské Arménii, ale i ve světě. Pojmenovaná je po nejslavnějším symbolu Arménie, majestátní hoře, kde nejen, že přistála Noemova archa, ale kde se nachází jedny z nejstarších vinic na světě. Historie této brandy se začala psát již v roce 1887 a ArArAt se podle tradiční receptury vyrábí již téměř 130 let. Vzniká z bílých hroznů z místních vinic a pramenité vody, které prochází kontinuální destilací. Výsledný destilát se ukládá ke zrání do vybraných dubových sudů. ArArAt Nairi 20 Y.O. je vskutku výjimečná arménská brandy a je také tou nejstarší brandy, jakou značka vyrábí. Název Nairi odkazuje na mocnou zemi, jež se nacházela na území dnešní Arménie, která se proslavila nedobytným hlavním městem Tušpou. ArArAt Nairi má vyváženou, sofistikovanou chuť a jemnou cedrovou vůni. Aroma: jemné, přecházející do cedrových tónů. Chuť: bohatá a celistvá, s rafinovanými tóny opékaného chleba a hřebíčku, které jsou vyvážené… Ararat Nairi 20 Y.O. 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Ferrand 10 Générations 46,0% 0,5 l – investiční alkohol

  890 

  Za koňakem Ferrand stojí 380 let historie a speciální odkaz rodiny Ferrand v regionu Grande Champagne. Rodina žila v Segonzacu v Charente od 15. století a byla jednou z prvních rodin, jež v oblasti, které se později začalo říkat Grande Champagne, zakládala vinice. Každá z generací předávala své zkušenosti dál a rodina neustále zlepšovala pěstování vinné révy i destilaci vysoce kvalitních koňaků. Posledním členem rodiny byla Mademoiselle Henriette Ranson-Ferrand, která v roce 2016 předala poslání pokračovat v rodinném odkazu Alexandru Gabrielovi a společnosti Maison Ferrand. Všechny koňaky Ferrand vznikají 100 % z hroznů z oblasti Grande Champagne 1er Cru de Cognac. Značka je silně zakořeněná v historii a rozsáhlý rodinný archiv poskytuje cennou inspiraci na další cestu. Zároveň má však také nový pohled na věc a pokračuje v tradici rodiny Ferrand s novými inovacemi a experimenty. Koňak vytvořený k poctě 10 generací Élie Ferrandů a Mademoiselle, poslední členky rodiny, odkazuje na… Ferrand 10 Générations 46,0% 0,5 l v akci za cenu Kč.

 • Ferrand 10 Générations Limited Edition Port Cask 44,0% 0,5 l – investiční alkohol

  890 

  Limitovaná edice koňaku Ferrand 10 Générations byla uložena nejdříve do sudů z francouzského dubu a následně dozrávala v sudech po portském víně. Destilována byla výhradně z odrůdy Ugni Blanc. K dispozici ve velmi omezeném množství. Aroma: začíná sladkým profilem vanilky, karamelu, mandlí, meruňky a kokosu, který se rozvíjí v růži, pomerančový květ a muškátový oříšek. Chuť: bohatá, plná a kulatá navazuje na vůni s krémovou strukturou připomínající bílou čokoládu s pečenou hruškou, vanilkou, pečeným kaštanem, medem a skořicí. Závěr: velmi dlouhý a krémový, s tóny fíků, švestek, bergamotu, muškátového oříšku, lékořice a vanilky. Ferrand 10 Générations Limited Edition Port Cask 44,0% 0,5 l v akci za cenu Kč.

 • Ferrand Cognac Collection Mini Pack 43,3% 0,4 l – investiční alkohol

  990 

  Dárkové balení obsahuje miniatury čtyř koňaků značky Ferrand: Ferrand 10 Générations Ferrand 1840 Original Formula Ferrand Ambré Ferrand Double Cask Balení obsahuje 4 miniatury o obsahu 10 cl. Ferrand Cognac Collection Mini Pack 43,3% 0,4 l v akci za cenu Kč.

 • Ferrand Légendaire 42,1% 0,7 l – investiční alkohol

  67 850 

  Jedinečná edice Légendaire představuje archivní eaux-de-vie, za kterými stojí deset generací rodiny Ferrand. Jejich know-how bylo uvedeno v dokonalost Alexandrem Gabrielem, který je master blenderem koňaku Ferrand již více než 30 let. Pochází z nejstarších a nejvzácnějších archivů koňaku Ferrand. Tyto zásoby jsou extrémně omezené, proto každý rok spatří světlo světa pouze jeden sud. Koňaky jsou vyrobeny z hroznů z nejprestižnějšího cru v Cognacu – jde o 100 % Grande Champagne, Premier Cru de Cognac. Do své finální podoby před lahvováním odpočívá ve speciálním „zebra“ sudu. Některé části tohoto stoletého sudu se postupně nahrazují novými, což koňaku dodává jemné třísloviny a zároveň zachovává jeho eleganci. Láhev vzbuzuje úctu a podtrhuje výjimečnost koňaku. Légendaire je prezentován v křišťálové karafě od francouzského výrobce Waltersperger podle návrhu studia Stranger & Stranger. Karafa je uložena do exkluzivní vyřezávané dřevěné krabice, která evokuje vstupní dveře vily… Ferrand Légendaire 42,1% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Ferrand Sélection des Anges 41,8% 0,7 l – investiční alkohol

  4 200 

  Když se v koňaku mluví o andělech, je to samozřejmě odkaz na starobylý termín „andělská daň“, který se používá během dlouhého procesu zrání, kdy se koňak dřevem sudu pomalu odpařuje. Čím déle koňak zraje, tím více se zjemňují a zintenzivňují chutě a vytváří se tak vznešený smyslový zážitek s vyšší koncentrací vůní. Tento konkrétní výběr koňaků od Maison Ferrand má průměrné stáří 30 let, což znamená, že andělé už mají svůj podíl, a to, co zbylo, je skutečnou lahůdkou pro smysly, která potěší chuťové buňky i těch nejnáročnějších znalců. Lahvovaný při síle 41,8 %. Aroma: začíná cukrářským profilem rozinek, medu, vanilky, meruněk a čerstvého tabáku s elegantními květinovými tóny, zejména růže a jasmínu. Chuť: hladká a plná, první doušek přináší dřevité a kořeněné tóny, jako je pepř, dub, muškátový oříšek, kari a zázvor. Poté se rozvine do mimořádně ovocného stylu s ananasem, kokosem, persimonem, sušeným banánem, citrusem a mandlemi. Ferrand Sélection des Anges 41,8% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • God by Godet Gift Box 70,6% 0,35 l – investiční alkohol

  1 730 

  God by Godet představuje koňak nového, surovějšího typu. Jde o koňak s vysokým procentem alkoholu 70,6 % a přímou chutí. Vyroben byl 100% z hroznů z oblasti Petite Champagne a po destilaci byl v plné síle uložen do sudů. Zrál po dobu 4 let v 16tiletých dubových sudech z limousinského lesa o objemu 220 litrů. Před lahvováním nebyl do koňaku přidán karamel ani cukr, koňak nebyl míchán s jinými koňaky a nebyl zředěn vodou. V chuti je olejovitý a poddajný, s mohutným dlouhým závěrem, který přináší jedinečný výbušný zážitek. Název „God by Godet“ odkazuje na andělskou daň, které se díky způsobu výroby tohoto koňaku do nebes odpařilo výrazně méně. Dárkové balení obsahuje lahev o obsahu 350 ml a dvě skleničky. God by Godet Gift Box 70,6% 0,35 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Antarctica 40,0% 0,5 l – investiční alkohol

  920 

  První průzračný koňak na světě, který vznikl jako pocta k pokoření jižního pólu Jean-Jacquesem Godetem v roce 2008. Zde se nechal inspirovat čistotou a ryzostí krajiny a vytvořil zcela ojedinělý koňak, kterému vtiskl progresivní chuť, design láhve i netradiční způsob podávání v ledově vychlazeném stavu. Pro výrobu byla použita pouze vzácná odrůda hroznů Folle Blanche. Godet Antarctica 40,0% 0,5 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Antarctica Mini 40,0% 0,05 l – investiční alkohol

  140 

  První průzračný koňak na světě, který vznikl jako pocta k pokoření jižního pólu Jean-Jacquesem Godetem v roce 2008. Zde se nechal inspirovat čistotou a ryzostí krajiny a vytvořil zcela ojedinělý koňak, kterému vtiskl progresivní chuť, design láhve i netradiční způsob podávání v ledově vychlazeném stavu. Pro výrobu byla použita pouze vzácná odrůda hroznů Folle Blanche. Godet Antarctica Mini 40,0% 0,05 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Cognac Single Cru 22 Y.O. Grande Champagne 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  5 460 

  Godet Single Cru odráží odlišný terroir jednotlivých oblastí regionu Cognac. Nahrazuje dřívější edici Réserve de la Famille. Tento koňak byl vyroben výhradně z hroznů oblasti Grande Champagne, ze kterých vzniká květinová a delikátní eau-de-vie, která má velký potenciál ke zrání. Dlouhých dvacet dva let zrání dalo vzniknout koňaku, který je minerální a krémový, velmi rafinovaný a komplexní. Je to skvost, který potvrzuje, proč jsou hrozny oblasti Grande Champagne tak žádané. Godet Cognac Single Cru 22 Y.O. Grande Champagne 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Extra Hors d‘Age 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  19 550 

  Godet Extra Hors d‘Age obsahuje koňaky staré až 45 let. Jde o nápoj velmi robustní chuti s extrémně dlouhým zakončením, skutečný koňak znalců. Tento koňak je prvním, jež byl vytvořen Jean-Edouardem Godetem ze 17. generace rodiny Godetů. Exkluzivitu obsahu podtrhuje designová karafa. Godet Extra Hors d‘Age 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Pearadise Poire au Cognac 38,0% 0,5 l – investiční alkohol

  770 

  Tento výjimečný nápoj se vyrábí v omezeném množství spojením velmi jemného koňaku s likérem ze tří pečlivě vybraných odrůd sladkých hrušek. Po smíchání likér dále dozrává půl roku v dubových sudech. Godet Pearadise Poire au Cognac je určen primárně pro dámy a nejlépe se vychutná na ledu jako digestiv ke kávě nebo jako vynikající doplněk long drinků či koktejlů. Godet Pearadise Poire au Cognac 38,0% 0,5 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Renaissance 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  63 250 

  Koňak nabízející unikátní kvalitu vyzrálého jednodruhového koňaku oblasti Grande Champagne. Je to blend dvanácti absolutně nejlepších ročníků z let 1900 až 1950. Je dodáván v nevšedním, vysoce hodnotném obalu. Ve vůni zřetelný alpský med a plané fíky. Výjimečná chuť věrná svému stáří a tajům, kterými je tento koňak opředen. Zrání koňaku byla věnována mimořádná péče, která ve spojení s křišťálovou karafou představuje klenot sortimentu společnosti Cognac Godet. Godet Renaissance 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Single Cru 15 Y.O. Grande Champagne 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  3 450 

  Řada Godet Single Cru odráží odlišný terroir jednotlivých oblastí regionu Cognac. Tento koňak byl vyroben výhradně z hroznů z oblasti Grande Champagne, ze kterých vzniká květinová a delikátní eau-de-vie, která má velký potenciál ke zrání. Koňak zrál po destilaci 15 let. Ve vůni se projevují tóny měsíčku, čerstvého manga, rozinek a skořice. Chuť je výrazná a komplexní, s tóny sušeného ovoce a liči. Godet Single Cru 15 Y.O. Grande Champagne 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Single Grape Rare Folle Blanche 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  3 450 

  Godet Folle Blanche je jeden z mála koňaků na světě, který se destiluje výhradně z hroznů odrůdy Folle blanche, jež v současné době pokrývá pouze jedno procento všech vinic v oblasti Cognac. Destilát z ní vyrobený lze právem označit za skutečně autentický koňak, který po staletí popíjeli naši předkové, a to až do roku 1870, kdy byla Folle blanche z ekonomickýchdůvodů nahrazena odolnějšími odrůdami. Jde o ojedinělý koňak zrající po dobu dvaceti let. Godet Single Grape Rare Folle Blanche 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.

 • Godet Single Grape Rare Montils 40,0% 0,7 l – investiční alkohol

  3 450 

  V současné době pokrývá 98 % vinic v oblasti Cognac odrůda Ugni Blanc. Koňaky značky Godet z řady Single Grape jsou vyráběny ze zbývajících 2 %. Vzácné, zapomenuté a skvělé odrůdy, jež zázračně přežily zkázu, kterou v roce 1875 napáchal révokaz neboli phylloxera, a o jejichž pěstování se rodina Godet spolu s místními vinaři zasazují již dvě generace, daly vzniknout jedinečným, odlišným koňakům. Jednou z těchto odrůd je Montils. Koňak vyrobený výhradně z této odrůdy zrál po destilaci 6 až 15 let. Aroma se vyznačuje tóny opáleného dřeva. V hedvábné, plné, zakulacené chuti se projevují tóny briošek, Bourbon vanilky a karamelu. Godet Single Grape Rare Montils 40,0% 0,7 l v akci za cenu Kč.